Найцікавіше про адаптивне світлофорне регулювання у Львові

А ви знаєте, коли у Львові вперше облаштували так званий “розумний” світлофорний об’єкт? 🧠🚦 Ні?! Обов’язково читайте далі – ми зібрали для вас цікаву та важливу інформацію про адаптивне світлофорне регулювання у нашому місті 🙂⬇⬇⬇
 
1⃣ Для початку розберемося, як працює світлофорна сигналізація в адаптивних режимах управління, чому ці світлофорні об’єкти називають “розумними”? У чому відмінність від жорсткого режиму?
 
🚦 “Думаючим” світлофорний об’єкт у адаптивному режимі роблять відеодетектори, які збирають інформацію про інтенсивність руху, склад транспортного потоку. Далі вона передається на контролер, який є “мозком” світлофорного об’єкта, після цього завдяки отриманій інформації від відеодетекторів можливо змінювати тривалість дозвільного сигналу на певному напрямку – продовжувати його або навпаки скорочувати.
 
🚦 Жорсткий режим регулювання – це фіксовані тривалості світлофорного циклу та фаз світлофорного регулювання, тобто заздалегідь визначені тривалості сигналів для кожного напрямку руху. Це означає, що незалежно від того, чи будуть автомобілі, пішоходи на певному напрямку – дозвільний сигнал світлофора все одно ввімкнеться. Щодо адаптивного регулювання, то відмінність його від жорсткого режиму полягає у можливості видовжувати тривалості дозвільних сигналів для напрямку, де спостерігається насичення транспортом. Дані можливості забезпечуються відеодетекторами та кнопками для виклику пішохідної фази.
 
2⃣ Перші світлофори з адаптивним регулюванням з’явились у Львові у 2012 році. Станом на зараз у місті є 35 таких світлофорних об’єктів. До кінця 2023 року плануємо цю кількість збільшити до близько півсотні 👌
 
3⃣ На початку цього року підприємством було затверджено концепцію розвитку світлофорних об’єктів та автоматизованої системи керування дорожнім рухом, а також програму впровадження адаптивного регулювання на перехрестях. Дана дорожня карта передбачає наступні етапи:
◾І етап – підключення усіх світлофорних об’єктів, які є на балансі підприємства, до системи АСКДР. Це дасть змогу повного контролю, віддаленого управління, моніторингу тощо. Наразі ми активно працюємо над втіленням цього етапу і в межах реалізації стратегії АСКДР додатково підключили до системи ще 10 світлофорних об’єктів (до цього до системи АСКДР було підключено загалом 39 СО).
◾ІІ етап – аналіз мережі світлофорних об’єктів, де можна запровадити адаптивний контроль дорожнім рухом. До слова, другий етап відбувається паралельно із першим і ми вже почали здійснювати цей моніторинг.
 
💥💥💥 Тобто цього року ЛКП “Львівавтодор” планує здійснити справжній прорив в управлінні світлофорними об’єктами. Що дуже важливо – тепер ЛКП “Львівавтодор” має своїх спеціалістів, які можуть створювати, моделювати адаптивні режими та відповідно програмувати дорожні контролери. Фахівці відділів автоматизованої системи керування дорожнім рухом, а також транспортного планування та моделювання більше півтора року проходили навчальні вебінари компанії Swarco Technology APS, яка є однією із найдосвідченіших у галузі керування рухом постачальників у світі. І продовжують його далі – перейшли від вивчення теорії (а саме: “Апаратна частина дорожніх контролерів”, “Експлуатація контролера”, “Обслуговування контролера”) до практики, тобто програмної частини (а саме: “Знайомство з програмним забезпеченням та програмування планів фіксованого часу”, “Програмування адаптивного (гнучкого) режиму керування”, “Програмування фіксованої координації”).
P.S. Напишіть у коментарях, чи вам було цікаво і що ще про адаптивний режим ви б хотіли дізнатися. До речі, у наступному дописі будемо розбирати роботу світлофорної сигналізації в адаптивних режимах управління на прикладі двох нових світлофорних об’єктів на вул. Б. Хмельницького, про які нещодавно писали 😉
_______________________________________________________________________
Підписуйтеся на Telegram-канал ЛКП “Львівавтодор”: https://t.me/lvivavtodor 💙