Безготівкова оплата у всьому громадському транспорті. Що буде?

Безготівкова оплата проїзду у громадському транспорті Львова: що зміниться для пасажирів з 11 грудня ☝️

Напередодні виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення про початок функціонування етапу “Безготівкова оплата проїзду” у громадському транспорті Львівської громади з 11.12.2023 р.

Коротко про те, що необхідно знати пасажирам ⬇️

У ВСЬОМУ громадському транспорті Львова (автобусах, маршрутках, трамваях, тролейбусах) запрацює безготівкова оплата проїзду. Загалом пасажири зможуть розрахуватися (оплатити/завалідувати) за проїзд кількома способами:

🔶Безконтактною банківською карткою, мобільним пристроєм з підтримкою Apple Pay\Google Pay – для цього пасажиру необхідно прикласти картку/пристрій з NFC до валідатора, якими обладнаний міський громадський транспорт (тицьніть на посилання для перегляду відеоінструкції https://leocard.lviv.ua/validation/card/)

🔷Загальною транспортною карткою ЛеоКарт – придбати її можна буде із 15 листопада у кіосках “Інтерпрес” та через термінали EasyPay.

🔶Готівкою у водія й отримати разовий паперовий квиток із QR-кодом, що завалідований у системі. Дуже важливо при сплаті готівкою: обов’язково брати у водія квиток, адже це підтвердження оплати проїзду; зберігати квиток до кінця проїзду та не згинати його, щоб контролер зміг просканувати QR-код.

🔷Також у громадському транспорті діятимуть пільгові, учнівські, студентські ЛеоКарт (детальніше про них читайте на сайті у розділах “Картки ЛеоКарт” – “Персоналізована картка” https://leocard.lviv.ua/).

👉 Пільгова категорія пасажирів здійснювати безоплатний проїзд матиме можливість виключно з пільговою транспортною карткою ЛеоКарт. Тож тих мешканців, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті, але ще не подали документи на виготовлення ЛеоКарт – закликаємо якнайшвидше це зробити (тицьніть на посилання, щоб дізнатися, як її оформити: https://leocard.lviv.ua/personalizovana-kartka/pilhova-kartka/yak-podaty-dokumenty-cherez-inshi-punkty/).

‼️ Важливо – із 11 грудня контролери ЛКП “Львівавтодор” працюватимуть на лініях у всьому громадському транспорті міста та перевірятимуть оплату/валідацію поїздки. Безквитковий чи незавалідований проїзд = ризик отримати штраф.