Для підвищення безпеки незрячих пішоходів світлофори через трамвайні колії можуть “зазвучати” шумом потяга

Для підвищення безпеки незрячих пішоходів світлофори через трамвайні колії можуть “зазвучати” шумом потяга

ЛКП “Львівавтодор” спільно з громадськими організаціями, які займаються підтримкою людей з порушеннями зору, напрацьовує єдине рішення щодо впровадження типового звукового сигналу для світлофорів на пішохідних переходах через трамвайні колії. Плануємо його масштабувати на всіх регульованих пішохідних переходах.

Минулого тижня профільні спеціалісти нашого підприємства обговорювали це питання з представниками Львівського обласного осередку всеукраїнської громадської організації “Українська спілка інвалідів – УСІ”. Нарада відбулася за участі радниці міського голови та виконавчої директорки ЛОО ВГО УСІ Оксани Потимко.

Наразі розглядається можливість доукомплектування світлофорних об’єктів сучасними звуковими пристроями українського виробництва, функціонал яких дозволяє обирати характер звуку, регулювати його діапазон гучності та вимикати їх у нічний період доби.

Наразі розглядається можливість доукомплектування світлофорних об’єктів сучасними звуковими пристроями українського виробництва, функціонал яких дозволяє обирати характер звуку, регулювати його діапазон гучності та вимикати їх у нічний період доби. У цих моделях є можливість запрограмувати будь-який звук у залежності від потреби. Зокрема, розглядається варіант відтворення звуковими пристроями на регульованих пішохідних переходах через трамвайні колії шуму потяга. Такий звук добре відрізняється від сигналу, що сповіщає про ввімкнення зеленого світла через проїзні частини і відповідно допоможе підвищити безпеку для пересування незрячих пішоходів.

Загалом у Львові є понад 500 регульованих пішохідних переходів, з яких близько 200 обладнані звуковою сигналізацією. Це жваві пішохідні переходи з постійним потоком людей. Тому вкрай важливо забезпечити їх усіх звуковими оповіщувачами, над чим і працюємо. Звуковий супровід світлофорів потрібен не тільки незрячим, а й багатьом людям похилого віку. Це надважливе питання, адже йдеться не лише про доступність, а й про безпеку життя. Зазначимо, що відповідно до ухвали ЛМР від 08.02.2024 №4301, створення безбар’єрного середовища є одним з стратегічних напрямів розвитку Львівської міської територіальної громади в умовах воєнного стану. Крок за кроком зробимо наше місто доступним для всіх.