ЛКП “Львівавтодор” & повний цикл організації безпеки дорожнього руху

ЛКП “Львівавтодор” & повний цикл організації безпеки дорожнього руху

Підвищення безпеки дорожнього руху – один з пріоритетних напрямків роботи нашого підприємства. Адже безпека на дорозі = безпека життя.

💬“Вперше за історію ЛКП “Львівавтодор” сформовано стратегію розвитку та повний комплекс самостійного впровадження фахівцями підприємства рішень для підвищення безпеки на дорогах міста – від ідеї і до реалізації. Це означає, що фахівці підприємства виконують всі етапи – від моделювання і зміни організації дорожнього руху, заміни опор, консолей, ремонту, обслуговування чи заміни світлофорів до програмування “зелених хвиль” та смарт-коридорів. Тобто, згідно із стратегією цього напрямку, підприємство забезпечує цілий комплекс заходів, спрямованих на покращення безпеки дорожнього руху”, – наголосив директор ЛКП “Львівавтодор” Микола Власюк.

 

Основні цілі реалізації стратегії підвищення безпеки руху на дорогах Львова:

▪️Стратегія керування дорожнім рухом (моделювання, тестування та оптимізація рішень по безпеці руху).

▪️Енергоощадність та ефективність (заміна аварійних та технічних засобів регулювання, які не відповідають ДСТУ, аварійних опор та консолей, світлофорів тощо).

▪️Підвищення мобільності та комфорту (“зелені коридори”, смарт-перехрестя та смарт-коридори, оновлення системи електронних табло на зупинках).

▪️Зменшення викидів CO2  (модель викидів CO2 у м. Львів).

До реалізації стратегії підвищення безпеки руху залучені фахівці трьох відділів підприємства:

🔷Відділ транспортного планування, моделювання та організації дорожнього руху:

–забезпечує аналіз транспортних, пішохідних потоків, аналіз маршрутної мережі громадського транспорту тощо;

–розробляє пропозиції щодо зміни організації дорожнього руху для підвищення безпеки та комфорту пішоходів, велосипедистів та водіїв;

–оптимізує світлофорне регулювання та перепрограмовує логіку роботи світлофорних об’єктів;

–створює та моделює адаптивні режими керування дорожнім рухом та відповідно програмує дорожні контролери;

–реалізовує синхронізовану роботу світлофорів “зелена хвиля”, а також такі новітні режими керування, як смарт-перехрестя та смарт-коридор; 

–проводить планування, прогнозування дорожнього руху, а також транспортне моделювання, щоб знайти найбільш оптимальне інфраструктурне рішення.

Зазначимо, якщо у попередні роки фахівці робили до 10 проєктів транспортного моделювання, то у 2023 році їх було понад 70. Більше того, підприємство отримує замовлення послуг на транспортне моделювання з інших міст України.

🔷Відділ з обслуговування світлофорних об’єктів – забезпечує технічне обслуговування, поточний ремонт світлофорних об’єктів (заміна та ремонт матриць, встановлення опор та консолей, прокладання та ремонт кабельних мереж, заміна світлофорів, модернізація обладнання тощо), а також оперативне реагування на аварійні ситуації.

Загалом у Львові є близько 180 перехресть та пішохідних переходів, які регулюються світлофорною сигналізацією. Станом на зараз на балансі підприємства перебуває 167 світлофорних об’єктів Львівської МТГ, а це понад 2 тис. світлофорів.

🔷Відділ автоматизованої системи керування дорожнім рухом – 24/7 здійснює віддалений моніторинг роботи світлофорних об’єктів. Станом на зараз до автоматизованої системи керування дорожнім рухом під’єднано 70 світлофорних об’єктів. Наші оператори в режимі реального часу бачать будь-які зміни в роботі зазначених світлофорів (помилки, втрату зв’язку тощо). А це дає можливість повного контролю та віддаленого управління для забезпечення безперебійного регулювання руху транспорту і пішоходів. 

У наступних дописах розповідатимемо детальніше про масштабну реалізацію стратегії підвищення безпеки руху на дорогах Львова 😉