Способи врегулювання велоруху на перехресті вул. Шевченка – Ярослава Мудрого

ЛКП “Львівавтодор” продовжує шукати вихід і найоптимальніший спосіб врегулювання велоруху на перехресті вул. Шевченка – Ярослава Мудрого 👌 Головний інженер підприємства спільно з фахівцями відділу транспортного планування та моделювання понад місяць опрацьовували різні варіанти ⬇️
 
◾️Серед першочергових можливих рішень, які розглядалися, був демонтаж із тротуару опор контактної мережі, перенесення обладнання із цих опор на фасад будинку, що поруч, та продовження велодоріжки до перехрестя вул. Шевченка – Ярослава Мудрого. Цей варіант фактично відразу відпав ➡️ технічно його нереально було реалізувати, так як елементи фасаду будівлі перебувають в аварійному стані.
 
◾️Інший варіант, що опрацьовувався, – перенесення опор у межах тротуару ближче до будинку. Втім результати шурфування наявності комунікаційних мереж показали, що цей варіант теж є неможливим через виявлену велику кількість мереж на ділянці, куди планувалося перенести опори.
 
✅ І нарешті варіант, який продовжуємо аналізувати і станом на зараз вважаємо одним з найбільш оптимальних, – продовження існуючої велодоріжки до опори контактної мережі і перехід в спільну смугу з приватним транспортом.
Що важливо при такому варіанті організації руху:
🔹Велосипедисти їхатимуть в одній фазі руху з громадським транспортом. У даній фазі вони не конфліктуватимуть ні з транспортними засобами, ні з пішоходами. Коли приватний транспорт стоятиме – велосипеди і громадський транспорт їхатимуть, і навпаки. Перед велосипедним світлофором пропонується змонтувати велоопору для зручності очікування велосипедистів на сигнал та окрема кнопка виклику дозвільного сигналу.
🔹Безконфліктність також буде забезпечена збільшеними перехідними інтервалами, щоб усі учасники дорожнього руху встигли покинути зону перехрестя.
🔹Винесення велодоріжки на смугу руху дозволить підвищити безпеку та зручність руху пішоходів, оскільки не буде спільного руху велосипедистів та пішоходів у найвужчому місці.
🔹Збереження двох смуг для приватного транспорту дозволяє зменшити транспортні затримки та черги у напрямку до центру.
Дане рішення має впорядкувати велорух на цьому відрізку вул. Шевченка, але ще потребує погодження Управлінням патрульної поліції у Львівській області 👌
 
Підписуйтеся на Telegram-канал ЛКП “Львівавтодор”: https://t.me/lvivavtodor 💙