Принципи роботи світлофорного регулювання “смарт-перехрестя” на вул. Пасічна – Пирогівка

Принципи роботи світлофорного регулювання “смарт-перехрестя” на вул. Пасічна – Пирогівка:

☑️ На кожному з підходів до перехрестя встановлені транспортні детектори, а також кнопки виклику пішохідної фази через вул. Пасічна.

☑️ Фаза руху для вул. Пасічна вмикається автоматично кожного циклу – незалежно від наявності транспорту на цих підходах, зелений сигнал світлофора світитиме 15 с. Збільшуватись тривалість зеленого сигналу може максимум до 50 с (після 15 с іде моніторинг наявності автомобілів та дистанції між ними, якщо дистанція менша ніж 3 с – фаза руху може подовжитись).

☑️ Фаза руху для повороту ліворуч з вул. Пасічна на вул. Пирогівка вмикатиметься виключно за рахунок детекції транспорту (тобто тоді коли детектор фіксуватиме наявність транспорту перед стоп-лінією). Тривалості дозвільного сигналу можуть бути в межах 8-30 с. Такий же принцип ввімкнення дозвільного сигналу і для виїзду з вул. Пирогівка, тривалості дозвільного сигналу також у межах 8-30 с.

☑️ Для ввімкнення пішохідної фази через вул. Пасічна потрібно натиснути на кнопку виклику, яка знаходиться на світлофорній стійці.

☑️ Щоб увімкнувся дозвільний сигнал для напрямків з вул. Пирогівка та лівого повороту з вул. Пасічна на вул. Пирогівка – потрібно зупинитись одразу перед стоп-лінією. Відеодетектор, який змонтовано на світлофорній опорі, має зону детекції одразу за стоп-лінією, відповідно автомобіль, який до неї доїжджає, відправляє дорожньому контролеру інформацію, що з цього напрямку авто очікує ввімкнення дозвільного сигналу світлофора. Після відпрацювання потрібної тривалості дозвільного сигналу, для конфліктних напрямків ввімкнеться зелений для фази, з якої йде запит. У випадках, коли автомобілі проїжджають стоп-лінію або не доїжджають до неї 2 м, ввімкнення зеленого сигналу для них не відбудеться. 

☑️ Також важливо звернути увагу на часові дистанції між автомобілями. Якщо дистанція між автомобілями буде 3 секунди та більше, дорожній контролер сприйме це, як відсутність попиту на відповідному напрямку, та ввімкне червоний сигнал світлофора. 

☑️ Якщо не буде запиту на отримання зеленого сигналу для пішохідного напрямку через вул. Пасічна, транспортного напрямку з вул. Пирогівка та лівого повороту з вул. Пасічна на вул. Пирогівка, то зелений сигнал для вул. Пасічна буде світити постійно.