Управління світлофорними об’єктами 24/7

На початку лютого ми розповідали про стратегію підвищення безпеки руху на дорогах Львова, яка напрацьована командою ЛКП “Львівавтодор”, основні цілі якої: cтратегія керування дорожнім рухом, енергоощадність та ефективність, підвищення мобільності та комфорту, зменшення викидів CO2.
Сьогодні ж говоримо про один з її ключових елементів – центральний рівень управління світлофорними об’єктами, що здійснюється 24/7 у Центрі керування рухом🚦👇
У межах співпраці з світовими лідерами на ринку у галузі безпеки руху ЛКП “Львівавтодор” отримало безкоштовно та безстроково сучасну інтелектуальну систему моніторингу та управління світлофорними об’єктами Swarco Cloud. Вона була встановлена на серверах Центру керування дорожнім рухом у 2023 році.
Цей інструмент дає змогу фахівцям ЛКП “Львівавтодор”:
🔹 в реальному часі моніторити роботу світлофорних об’єктів – контролювати коректне функціонування режимів роботи та циклограм, стан обладнання (дорожніх контролерів, відеодетекторів тощо);
🔹досліджувати статистику з детекторів транспорту, аналізувати дані про завантаженість перехресть, затримки в русі транспорту для подальшого розуміння та пошуку рішень на проблемних ділянках;
🔹віддалено перепрограмовувати та оптимізовувати роботу дорожніх контролерів для покращення безпеки дорожнього руху та збільшення пропускної здатності;
🔹оперативно реагувати на аварійні ситуації, якщо світлофорний об’єкт втратив зв’язок, або не працює (віддалено перезавантажувати, при необхідності відправляти аварійну бригаду для проведення додаткової діагностики або ремонтних робіт).
🗨 “Наша амбітна мета – здійснити справжній прорив в управлінні світлофорами та збільшити рівень комфорту і безпеки на дорозі для всіх учасників руху. Це надважлива місія, адже йдеться про життя людей. Стратегією підвищення безпеки руху на дорогах Львова, передбачено цілий комплекс заходів, який поетапно реалізовуємо. Одним з ключових елементів якої є комплекс дій для оперативного вирішення проблем у сфері безпеки руху за допомогою інтелектуальних транспортних технологій: моніторинг → контроль → реагування → рішення, що в результаті суттєво підвищує швидкість усунення аварійних ситуацій, пов’язаних з світлофорними об’єктами, та оптимізацію їхньої роботи”, – наголосив директор ЛКП “Львівавтодор” Микола Власюк.
☑️ За минулий рік підприємство зробило керованими ще 25 світлофорних об’єктів, тож наразі до центрального пульта керування дорожнім рухом під’єднано 70 світлофорних об’єктів. Більше про масштабні оновлення, спрямовані на покращення ситуації у сфері безпеки дорожнього руху, які реалізовано ЛКП “Львівавтодор” у 2023 році, – у першому коментарі.
🗨 “Цього року плануємо зробити контрольованими ще 60 світлофорних об’єктів, а також інтегрувати їх у центральний рівень керування Swarco Cloud. Таким чином під контролем та управлінням на рівні центральної системи керування буде більшість світлофорних об’єктів у Львові, а це у свою чергу сприятиме підвищенню безпеки та оптимізації руху на дорогах нашого міста”, – зазначив заступник директора ЛКП “Львівавтодор” Роман Кіндер.