У Львові з’явилося перше “смарт-перехрестя”

У Львові з’явилося перше “смарт-перехрестя” 🚦

На вул. Пасічна – Пирогівка запущено режим світлофорного регулювання “смарт-перехрестя”. Це дозволить оптимізувати світлофорний цикл, підлаштувати тривалість дозвільних сигналів для транспорту на кожному напрямку відповідно до потреби.

На світлофорному об’єкті встановлено сучасний дорожній контролер та відеодетектори. Додаткове обладнання дало можливість нашим фахівцям запрограмувати інноваційний режим керування – “смарт-перехрестя”.

Що таке “смарт-перехрестя”? Це інтелектуальна система у контролері, яка за допомогою детекторів збирає інформацію про дорожній рух на кожній смузі, аналізує інтенсивність, дистанцію між авто, затримки в русі. На основі цих параметрів щохвилини розраховує пропозицію зеленого сигналу для відповідного напрямку. Система здатна автоматично підбирати і тривалості фаз, і тривалості циклів. Цей режим регулювання дозволяє зменшити до мінімуму неефективне використання зеленого сигналу світлофора.

Раніше при жорсткому режимі регулювання на цьому світлофорному об’єкті були фіксовані тривалості сигналів для кожного напрямку руху. Із впровадженням “смарт-перехрестя” відеодетектори аналізують рух транспорту, на основі зібраних даних запрограмований контролер пропонує тривалість світлофорного циклу та фаз світлофорного регулювання (видовжує або скорочує), враховуючи інтенсивності, завантаженість, розриви між машинами тощо.

🗨 “Перед запуском цього режиму регулювання проводилось транспортне мікроскопічне моделювання. За його результатами, середні черги та затримки на двох проблемних напрямках (лівий поворот з вул. Пасічна на вул. Пирогівка та напрямок з вул. Пирогівка) зменшуються на 85% і 75% відповідно. Тобто це дає можливість альтернативного шляху для автомобілів, які мають намір рухатись на виїзд з міста. Зараз практично усі транспортні засоби рухаються вул. Зелена. Ми ж пропонуємо використовувати вул. Пасічна – вул. Пирогівка – вул. Вулецька та на перехресті вул. Зелена – вул. Вулецька виконувати лівий поворот з вул. Вулецька на вул. Зелена і далі рухатись на виїзд з міста”, – пояснив директор ЛКП “Львівавтодор” Микола Власюк.